021 8880 3714
پنینی‌ مرغ و پنینی سبزیجات

پنینی‌ مرغ و پنینی سبزیجات

پنینی‌ها یکی از رایج‌ترین ساندویچ‌های جهان هستند که پیشینه پخت آنها به قرن شانزدهم میلادی می‌رسد. طبخ پنینی بدون هیچگونه روغن و با دستگاه گریل مخصوص انجام می‌شود. در ادامه بیشتر درباره پنینی‌های مرغ و سبزیجات آنسو بخوانید.

پنینی از کجا آمده است؟

پنینی از ساندویچ‌های پرطرف‌دار دنیا است که به زبان ایتالیایی «Panino» نام دارد. پنینی‌ها اولین بار در قرن شانزدهم میلادی در یک کتاب آشپزی ایتالیایی دیده و در سال 1956 در یک رستوران کوچک آمریکایی عرضه شدند. بعد از آن، در دهه‌های 60 و 70 میلادی، پنینی‌ها در رستوران‌های گوناگونی عرضه شدند و در بیشتر شهرهای آمریکا، پنینی پرطرفدار بود.

در دهه 80 میلادی پنینی‌ها، به دلیل ظاهر دلربیایی که داشتند مورد توجه مردم بیشتری قرار گرفتند و اولین رستوران‌های فست فود در آمریکا با حضور پنینی‌ها رشد کردند.

ساندیچ پنینی

پنینی‌ها از قرن شانزدهم میلادی تا به امروز بسیار پرطرفدار بوده‌اند

 

چند مدل پنینی داریم؟

پنینی‌ها بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی برای ذائقه‌های گوناگون دارند. مهم‌ترین نکته در طبخ پنیتی، نان آن است که معمولا از نان ایتالیایی برای تهیه آن استفاده می‌شود. البته در برخی از کشورهای جهان، از نان‌های دیگری نیز برای طبخ پنینی استفاده می‌کنند. در بیشتر دنیا پنینی سبزیجات و پنینی مرغ از معروف‌ترین‌ها هستند و معمولا پنینی مرغ، انتخاب اول تمام پنینی‌خورهای ایتالیایی و غیر ایتالیایی است. این پنینی از فیله مرغ، پنیر، سس مخصوص به همراه کلی سبزیجات تازه که به‌صورت دورچین سرو می‌شوند، تهیه می‌‌گردد. در منوی آنسو نیز شما می‌توانید بنابر علاقه و ذائقه خود پنینی مرغ یا سبزیجات را سفارش دهید.

 

شیوه طبخ پنینی چگونه است؟

برای درست کردن پنینی، تمام مواد را لابه‌لای نان مخصوص می‌گذارند و ساندیچ آماده شده را در میان دستگاه گریل قرار می‌دهند. این دستگاه بدون هیچ گونه روغن و به‌صورت بسیار سالم، ساندویچ را گرم و آماده می‌کند. دمای گریل تا جایی است که به بافت‎های گیاهی داخل پنینی آسیب نمی‌رسد، پنیرها کاملا ذوب و نان نیز ترد و دلچسب می‌شود. 

شیوه طبخ پنینی

پنینی‌ها در دستگاه گریل مخصوص، بدون هیچگونه روغن و بسیار سالم طبخ می‌شوند

 

چه زمانی پنینی سفارش دهیم؟

در کافه آنسو، پنینی به‌عنوان میان وعده برای عصرانه سرو می‌شود. اما اگر شما دوست دارید، می‌توانید به‌عنوان ناهار یا شام، پنینی مرغ یا پنینی سبزیجات را میل کنید و این ساندویچ گرم و خوشمزه را در زمان‌های دیگر نیز سفارش دهید.

 

نوشیدنی مناسب در کنار پنینی

پنینی‌ها در کنار یک سردنوش خنک و دلچسب، بسیار دلنشین‌تر خواهند بود. مثلا اگر دوست داشته باشید می‌توانید پنینی را با شربت سوفیا، شربت نوشین و یا دیگر نوشیدنی‌های خنک آنسو سفارش دهید. مثلا سردنوش‌های ایرانی، آبمیوه‌های فصل و آبمیوه رژیمی آنسو که ترکیبی عالی از کرفس، لیمو و سیب می‌باشند، در کنار پنینی دلچسب می‌شوند.

نوشیدنی خنک و تابستانی

سردنوش‌های ایرانی آنسو در کنار پنینی‌ها بسیار عالی و خوشمزه خواهند بود

پیشنهاد می‌کنیم این بار که به آنسو آمدید حتما پنینی‌های خوشمزه آنسو را امتحان کنید. کافه آنسو هر روز از ساعت 9 صبح تا 11 شب در انتظار دیدن روی ماه‌تان خواهد بود.

1397/12/12, 13:32

نظرات شما
  
آخرین پست‌های ما در اینستاگرام
تلفن:
021 8880 3714

آدرس: خیابان ویلا، خیابان ورشو، پلاک 11
تو زیبایی، آنقدر که به اغراق شاعرانه نیاز نیست! (رضا کاظمی)
Ansoo English Page
© 2019 AnsooCafe All rights reserved.
طراحی: همورا