021 8880 3714
سوپ روز (قارچ یا جینجر)

سوپ روز (قارچ یا جینجر)

آنسو سوپ‌های خوشمزه‌ و جذابی را به‌عنوان عصرانه، میان‌وعده یا غذای اصلی ارائه می‌کند. اگر به کشف طعم‌های جدید علاقه‌مندید و دوست دارید بیشتر درباره سوپ‌ها بدانید، در ادامه مطلب همراهمان باشید.

سوپ قارچ

سوپ برای اولین بار در هزاره سوم قبل از میلاد مسیح در مصر به دست برده‌ای به نام منس پخته شد. او مرغی را از آشپزخانه فرعون دزدید و در آب جوشاند. ولی قبل از اینکه بتوناند آن مرغ را بخورد، دستگیر و پیش فرعون برده شد. مسلماً اگر بوی اشتها آور سوپ به مشام فرعون نرسیده و از آن نچشیده بود برده بیچاره محکوم به مرگ می‌شد. اما فرعون چنان از آن سوپ خوشش آمد که برده را به عنوان آشپز خودش انتخاب کرد.
سوپ‌ها معمولاً حالت آبکی دارند، بسیار مغذی بوده و در مدل‌های بسیار متنوعی طبخ می‌شوند. کافه آنسو نیز سوپ‌های خوش طعمی را ارائه می‌کند که یکی از آنها سوپ قارچ است.


سوپ قارچ

 

این سوپ خوشمزه به‌خاطر سبزیجات تازه، سرشار از پروتئین و ویتامین‌هاست و ترکیب شیر و خامه موجود در آن باعث شده تا این غذا ظاهری متفاوت داشته باشد. در کافه کنار این سوپ لیموی تازه و تکه‌های نان برشته شده نیز سرو می‌شود.
وقتی عصرهای سرد پاییزی و زمستانی یا روزهای زیبای بهاری و یا حتی شب‌های کوتاه تابستان به آنسو سر می‌زنید، سوپ قارچ آنسو می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

 

سوپ جینجر

 

شعار ما در آنسو این است، سرما نخور جینجر بخور. سوپ جینجر متشکل از زنجبیل فراوان، قارچ زیاد، هویچ، نخود فرنگی و ذرت است. برای زیبا‌تر شدن این سوپ از سیاه‌دانه نیز استفاده می‌شود. در ادامه کمی از خواص زنجبیل و انتخاب سیاه‌دانه خواهیم گفت، تا بدانید این سوپ خوشمزه چطور به منوی آنسو راه پیدا کرده است.

زنجبیل در واقع ریشه گیاه است و خواصی چون، درمان مشکلات روده و معده، ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد. از زنجبیل به عنوان ادویه در خاورمیانه و از خود گیاه در اکثر کشورهای شرق آسیا استفاده می‌شود. همچنین زنجبیل در تهیه خوراکی‌های مختلف و ساخت دارو‌های مسکن نیز کاربرد دارد.

سیاه‌دانه بر هر درد بی درمان دواست، دانه‌ای ریز و سیاه که هم به عنوان چاشنی ترشی، ادویه غذا و هم به صورت روغن (روغن سیاه‌دانه) استفاده می‌شود. سیاه‌دانه برای کاهش قند خون، تعادل فشارخون، بهبود آرتروز و التهاب لثه موثر است و کلیه و مجاری ادرار را تصفیه می‌کند.

1397/12/14, 17:10

نظرات شما
  
آخرین پست‌های ما در اینستاگرام
تلفن:
021 8880 3714

آدرس: خیابان ویلا، خیابان ورشو، پلاک 11
تو زیبایی، آنقدر که به اغراق شاعرانه نیاز نیست! (رضا کاظمی)
Ansoo English Page
© 2019 AnsooCafe All rights reserved.
طراحی: همورا